Krematorium Gloria znajduje się we Wrocławiu, na osiedlu Oporów. Zaledwie trzy minuty jazdy samochodem od Bielan Wrocławskich oraz Cmentarza Komunalnego przy ul. Grabiszyńskiej. Niewiele więcej zajmuje dojazd z obwodnicy autostradowej. Lokalizacja obiektu jest dogodna dla wszystkich chcących korzystać z naszych usług.

Przygotowaliśmy dla Państwa odpowiednią ilość monitorowanych miejsc parkingowych. Przed wejściem do sali recepcyjnej, wśród zieleni, można się wyciszyć i porozmawiać (w pobliżu jest miejsce dla palących) .

Obszerna klimatyzowana sala recepcyjna jest miejscem, gdzie można wygodnie usiąść, napić się kawy czy herbaty. Kapryśna aura nie zmąci Państwa spokoju. Pracownicy, zawsze obecni na miejscu, służą radą i pomogą się Państwu odnaleźć w tej trudnej sytuacji.

O wyznaczonej godzinie wprowadzą Państwa do kaplicy. W jej komfortowym wnętrzu będziecie mogli Państwo godnie pożegnać ciało bliskiej osoby. Kaplica jest wynajmowana na dowolną ilość czasu. Przygotowane jest w niej miejsce dla osoby duchownej. Istnieje możliwość odprawienia Mszy Świętej Żałobnej. Na Państwa życzenie pożegnanie przeprowadza świecki mistrz ceremonii. Często pożegnania odbywają się wyłącznie w gronie najbliższych.

Kaplica wyposażona jest w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający. Muzyka odtwarzana jest mechanicznie (z płyty). Na życzenie we Mszy Świętej Żałobnej może uczestniczyć organista. Odtwarzamy również muzykę wskazaną lub dostarczoną na płycie przez osobę organizującą ceremonię pożegnania.

Po zakończonej ceremonii pożegnania w kaplicy, najbliżsi mogą skorzystać z eleganckiej sali ostatniego pożegnania, wyposażonej w duże „okno” przez które można obserwować moment wprowadzania trumny do pieca kremacyjnego.

Dajemy Państwu również możliwość kameralnego pożegnania / identyfikacji osoby zmarłej przed kremacją, w nieco mniejszej kaplicy.

Technologia

Krematorium Gloria, wyposażone jest w dwa piece kremacyjne firmy GEM model CRM/6. Piece są w całości obudowane wewnątrz cegłą izolującą i ogniotrwałą o wysokiej zawartości albuminy, odporną na ścieranie i temperaturę. Procesowi kremacji towarzyszy całkowite utlenienie dymów i wyeliminowanie zapachów, zgodnie z gwarancją przestrzegania pułapów emisji ustalonych przez krajowe i unijne przepisy.

Automatyczna regulacja procesu kremacji, sterowana komputerowo, utrzymuje pod stałym nadzorem każdy etap procesu, od momentu wprowadzanie trumny do pieca po kontrolę emisji do atmosfery.

Zachowana zostaje maksymalna higiena podczas całego procesu spopielania. Emisje do atmosfery utrzymane są w ścisłych granicach przewidzianych przepisami krajowymi i europejskimi. Urządzenia są zgodne z przedmiotowymi europejskimi przepisami bezpieczeństwa.

Kremacja

Rezerwację kremacji przyjmujemy drogą telefoniczną, mailową lub osobiście

Rezerwacji może dokonać Rodzina osoby zmarłej lub zakład pogrzebowy, któremu została zlecona organizacja pochówku.

Osoba zmarła nie może posiadać rozrusznika serca oraz innych urządzeń mogacych zakłócić pracę pieca kremacyjnego. Ponadto w trumnie nie można umieszczać: telefonów komórkowych, zegarków elektronicznych, pojemników z płynami łatwopalnymi, np. pefrum.

Trumna kremacyjna może być wykonana z drewna, twardej tektury lub wikliny. Musi być pozbawiona lakieru, farby i uchwytów, tzw. antab.

Proces kremacji trwa około 2,5 godziny. Spopielenie odbywa się w temperaturze 800 st. C. Po ostygnięciu pieca i złożeniu prochów w przygotowanej urnie Najbliżsi zmarłego lub zakład pogrzebowy mogą je odebrać wraz z certyfikatem kremacji.