Kremacja całą dobę

Z uwagi na fakt, iż dysponujemy własnym krematorium oraz kaplicą i salą pożegnań, możemy organizować ceremonie pożegnania i kremacji w dowolnych dniach czy godzinach przez całą dobę - zgodnie z życzeniem i potrzebą naszych klientów. Daje to możliwość organizacji kremacji oraz pogrzebu w tym samym dniu.

 

 

Msze Święte w kaplicy Domu Pogrzebowego Gloria

Szanowni Państwo
Informujemy, iż 3 listopada 2015 r. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny , wydał oficjalną zgodę na sprawowanie Przenajświętszej Eucharystii w kaplicy naszego krematorium i Domu Pogrzebowego przy ul. Kwiatkowskiego 13 we Wrocławiu.

„[…]Stolica Apostolska, dekretem z 7 lipca 2010 roku, zatwierdziła sam obrzęd, jak i normy wykonawcze związane z kremacją ciała ludzkiego.
W oparciu o zatwierdzone normy i podane wskazania biskupi polscy stwierdzają:
Obrzędy pogrzebowe z Mszą Świętą i z ostatnim pożegnaniem włącznie, w których uczestniczy rodzina, wspólnota parafialna, przyjaciele i znajomi, powinny być celebrowane przed kremacją ciała ludzkiego. Natomiast po spopieleniu zwłok sprawuje się obrzęd związany ze złożeniem urny w grobie. Obrzędy pogrzebowe z ostatnim pożegnaniem należy celebrować w kościele lub kaplicy cmentarnej bądź w pomieszczeniu krematorium według form podanych w księdze liturgicznej zawierającej Obrzędy pogrzebu (Katowice 19911, 20012)[…]”
List pasterski Episkopatu Polski o szacunku dla ciała zmarłego i obrzędach pogrzebu (w przypadku kremacji). Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce obecni na 356. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Przemyślu, w dniach 14-16 października 2011 r.)

 

 

Nowe biura obsługi Klienta firmy Gloria

Uprzejmie informujemy, że został otwarty kolejny punkt obsługi klienta firmy Gloria przy ul. Curie- Skłodowskiej we Wrocławiu. W biurze możecie Państwo omówić szczegóły kremacji, zarezerwować kaplice lub salę pożegnań, lub zlecić organizację tradycyjnej ceremonii pogrzebowej.

Miło nam poinformować, że w niedługim czasie z usług firmy Gloria a tym samym z domu pogrzebowego i krematorium, będą mogli korzystać, bez konieczności dojazdu do Wrocławia, mieszkańcy Kobierzyc. W tym właśnie mieście powstaje bowiem nowy punkt obsługi klienta naszej firmy. Obiekt mieścił się będzie obok bram cmentarza. Utrzymany będzie w najwyższym standardzie, do którego przyzwyczajeni są nasi klienci. Wygodny parking, komfortowe wnętrza, przestronna sala sprzedaży, szeroki wybór akcesoriów - dostępne już niebawem dla naszych klientów z Kobierzyc.

 

 

Zdjęcia i filmy podczas ostatniego pożegnania

W odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów, wyposażyliśmy kaplicę naszego Domu Pogrzebowego w wysokiej klasy mobilny monitor. Na ekranie mogą być wyświetlane zdjęcia lub filmy z podkładem muzycznym. Prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z monitora, pracownikom firmy Gloria w wybranym punkcie obsługi klienta. Jeżeli organizujecie Państwo ceremonię pogrzebową w innym, wybranym zakładzie pogrzebowym z którym współpracujemy, prosimy o ustalenie szczegółów pożegnania z pracownikiem tej firmy.